O nás

Co je náš cíl?

Naším cílem je sdružovat lidi, kteří chtějí hrát, zpívat, tancovat, dělat radost sobě i druhým. Projekty mají komunitní charakter s přesahem i do dalších měst.

Detaily

Vánoční oratorium, projekt Jarmily Bekové, navazuje na úspěšné Velikonoční pašijové pásmo, jehož premiéra se v Olomouci uskutečnila v roce 2016. Pod záštitou neziskové organizace Chermon, z.s. odstartovaly koncerty uvádějící nová díla mladých autorů, dále akce benefičního charakteru – např. benefiční koncert pro olomoucký Klokánek, jehož partnery jsme se stali, další pro Sdružení na podporu osob s mentálním postižením.

… a ještě něco navíc

Výtěžek z premiéry Pašijí jsme se rozhodli věnovat olomouckému Klokánku, který se změnou legislativy v té době ocitl ve velmi tíživé situaci. Podařilo se nám předat jim šek na neuvěřitelných 100 000,- Kč i za účasti primátora města Olomouce. Pořídili za ně venkovní posezení, velké kastlíky se stromky na ozdobu. Zkrátka, děti už nemají jen betonový dvorek…

Kdo jsme?

Z nadšenců, kteří rozhýbali ostatní k společné akci, se stala nezisková organizace Chermon, z.s. Propojujeme profíky, poloprofesionály i amatéry z Olomouce a širokého okolí.

Proč to děláme?

Protože nás to baví 🙂 A myslíme, že v dnešní vysoce individualizované době je moc fajn držet pohromadě, oživovat tradice společného hraní a zpívání.